RSS

O mně

9b61343e6266afde81350ef24c29d8caČas se s časem sešel a konečně jsem se rozhodl založit blog. Čítá se 25.10.2012, sedím si sám v pokoji, opět trochu pod vlivem nemoci a měl bych dělat milion věcí. Proč se tedy nezabavit tímto.

Co byste zde mohli časem najít? Lidé mně blízcí ví, že sleduji japonské animované seriály, tak se určitě tomuto tématu nevyhneme. Dále mne pak baví fotografování, tak se zde čas od času pochlubím novými výtvory, či pokusnými vzorky. V neposlední řadě jsem na Vysoké Škole (VUT v Brně) a velmi rád shromažďuji způsoby, jak velmi lehce a „po selsku“ by se dalo říci, vysvětlit komplikovanou látku a naučit jí studentům nechápavým, jako jsem já sám. Naleznete zde tedy různé postupy a řešení příkladů lehkých i namáhavých. Jsem také uživatel telefonu Xperia Mini Pro se systémem Android, tak sem čas od času postu nějaké zajímavé aplikace a také na Windows 7 pár zajímavých programů, které ulehčí každodenní práci s PC.

Tímto bychom onen nudný úvod ukončili.

Kontakt na mě:

• Email: NoirGoku gmail com
• FsiForum: Son Goku ssj4

 

4 responses to “O mně

 1. Peter

  27.1.2014 at 21.56

  Zdarec
  V ako programe robíš tie tvoje príklady ?
  Alebo to robíš v nejakom programe ako je Photoshop, coreldraw …. ?
  Dík za odpoved

   
  • Son Goku ssj4

   27.1.2014 at 22.36

   Jestli myslíš ručně malované obrázky, tak ty jsou udělány programem Paint Tool Sai. Photoshop vůbec, Corel jsem neměl nainstalován snad nikdy. Sai je úžasný program, avšak chybí tam pár zásadních věcí. Horizontální / Vertikální úsečky a např. třeba i kruh (na to je speciální postup, jak to nakreslit… :-D)

    
 2. DarkMan

  20.4.2013 at 21.38

  Zdarec, mám chvilku čas a díval jsem se na tvoje stránky. Není to špatné, ale chybí tomu „ten malý“ potenciál, proč se na stránky vracet. Ano, je velmi záslušná práce nahrávat přednášku a něco se snažit interpretovat, ale ne vždy je to ok. Já jsem dříve přemýšlel, že podobné stránky bych chtěl založit také … ale ty by se měly věnovat zvláštnostem – typu -> kde všude platí Castiglianova věta oproti MKP, krut nekruhových průřezů -> proč je tak složitý, řešení složených těles a lomové mechaniky (překonání omezení LELM) … zajít prostě do detailů, které se ani nepřednáší a najdeš je velmi obtížně nebo je dokonce musíš sám odvodit -> viz. matematická teorie pružnosti. Do toho pak samozřejmě střelit jednoduchý postup v takové podobě jako jsou příklady například zde: http://www.math.muni.cz/~xschlesi/dp/web/i48.html#textpart4.8.1. Jak třeba člověk vypočte krok za krokem vzdálenost, která je ovlivněna vazbou?? Bůh ví -> chtělo by to vysvětlit a zajít opravdu do hloubky. Co ty na to??

   
  • Son Goku ssj4

   21.4.2013 at 6.21

   Ahoj 🙂 Rád tě tu vidím. Rozhodně nejsem proti, co víc, podobnou vizi jsem měl i já při založení. Myslel jsem, že budu stíhat popisovat do detailu přednášky a přidávat tam věci, které se tam neřeknou, aby si lidi rozšířili pohled. Mimo přednášky jsem plánoval opravdu zevrubně některé příklady a pak i nějaké zajímavosti z praxe, na co se soustředit a tak. Nejspíš to není úplně to, co jsi myslel ty, ale ani to nezní vůbec špatně a byl by to určitě posuv.
   Realita je však taková, že za 3 týdny musím mít napsanou bakuli a teprve ve čtvrtek jsem dokončil program a včera začal sepisovat „text“. Dost hodně nestíhám. Přes prázdniny však budu mít spousty volných odpoleden i večerů, takže (mimo jiné) na tomto blogu opravdu zapracuji, aby to bylo použité pro příští generaci studentů.
   Každopádně děkuji za námět a nápady, velmi se mi líbí 🙂

    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *