RSS

Kami-sama Hajimemashita

29 prosince

Kamisama-HajimemashitaZdravím všechny čtenáře, čtenářky a čtenářčata.

Jako svou první recenzi na Anime-Recenze (jehož spolu-recenzentem jsem se právě stal) jsem si vybral toto překrásné, právě dokončené anime (které, jak doufám, bude mít v budoucnosti i pokračování) oficiálně nazvané Kamisama Kiss, neboli polibek od boha.

Pokud máte rádi poklidnější děj, nenucený humor a hlavně příjemnou zábavu, rozhodně si ho nenechte ujít 🙂

Opening

První, co se mi vybavilo po spatření hlavní postavy naprosto normální dívenky Nanami, byl Ouran High School Host Club ~ Haruhi-chan. Stejná tvářička, úsměv, ty oči… V tu ránu si mě alespoň částečně získalo a já se mohl opřít do židle a sledovat, jestli to nakonec nezprasí.

Nanamin častý nevinný výraz

Nemohu si pomoci, úplná Haruhi (Ouran)

Příběh:

Nanami, dívka, kterou vyhodili z baráku, až skončila na lavičce v parku, potká (poté, co ho zachrání před strašným a ukrutným krvežíznivým psem) Mikageho. Mladě vypadajícího mládence. Ten si vyslechne její story a nabídne dívce jeho příbytek. Svatyně na vrcholu kopce. Políbí ji na čelo a vypaří se. „Co to k čertu bylo?“. Nanami se tedy přemístí do svatyně, kde potká nebezpečně vypadajícího liščího démona (kawaii neko-no-mimi) Tomoe. Shodou všech možných uvěřitelných i absurdních náhod se ti dva políbí, což spečení jejich kontrakt a Tomoe začne Nanami dělat sluhu.

Tomoe, machi ni ikua

Mikage, ex-bůh

Dále nás čeká už jen klasické díl co díl

– Poklidný začátek, který je napaden nějakým problémem
– Nanami je v ohrožení, Tomoe přispěchá a chce jí pomoci
– Problém však odstraní jen částečně, zbytek je na Nanami, která vše vyřeší svou dobrostí a čistým srdcem
– Poklidný a usměvavý konec

Velmi podobný sled okolností a událostí je však typický i pro úspěšná anime, jako třeba Natsume Yuujinchou, a přesto jen tak neomrzí a těšíte se na další díly. A právě to je případ i pro Kami-sama Hajimemashita.

Okamžik, kdy se stala bohem

Sbohem, posmrtný živote

Obsah:

Toto anime si nehraje na nic vážného, na něco, co není – je to čistě zábavná sketchová show, kde se je po známé úspěšné vyšlapané cestičce. A přesto nabídne i něco navíc. Tvorbu charakterů.

Nanami, jak už to chodí (Katekyou Hitman reborn, One Piece, Naruto, Bleach, Inuyasha) potkává jednou za x dílů novou postavu, která ji napřed nějak ohrozí, ale poté se s ní (díky její sálající dobrotě a charisma) skamarádí a mnohdy ji i pomáhá. Ať už je to Karasu Tengu, černý havran, nebo Mizuki, hadí démon, postupně si takto tvoří komunitu, která se stále rozrůstá a i přes jejich dané persóny se ony postavy (pravda, ne všechny) vyvíjí a mění názory na svět, upravují své chování a dělají to, co by nikdy předtím nedělaly. Toto žene seriál dopředu.

První setkání s lyščím démonem

První setkání s Tomoe-donou

Hudba:

Už dlouho jsem nezažil opening či ending, který bych si pouštěl znovu stále dokola, našel si díky tomu, kdo to zpíval, zkusil sehnat noty na klavír a těšil se na nový díl i právě kvůli této lahodě pro uši.

To stejné platí i pro seriál jako takový. Zde autoři vědí, kde dát jakou hudbu, do jaké scény dát akčnější, do jaké klidnější (oproti tomu naprosto šíleně hudebně zkompilovaný Zetsuen no Tempest, kde je hudba prostě… beze slov… špatná…). Usadí se v hlavě a nepustí. Tomu říkám úspěch 🙂

Kuro

Karasu Tengu (oproti ___ vcelku pohledý mládenec)

Závěr:

Kami-sama Hajimemashita není nijak revoluční anime, nemá v sobě žádnou hlubokou myšlenku, nepřekvapí ničím novým a na episody se netěšíte kvůli celistvému příběhu, jako spíše epizodnímu. A přesto v sobě ukrývá magii, nějaké kouzlo, světélko, kvůli kterému si vás přiváže k srdci, myslíte na něj, zpíváte si hudbu, usmíváte se nad onou roztomilostí Nanami a zabedněností Tomoeho, chcete vědět víc z minulosti, těšíte se na budoucnost, jak to jen asi dopadne a to je právě to, co dobré anime dělá dobrým. Ono očekávání. Nemusí to být diamant, ale musí zahřát u srdce, nebo něčím zaujmout a zde se to povedlo.

 Ending

Určitě se najdou tací, kterým to nic neřekne. Kterým bude připadat Nanamin osud až moc průměrný a nudný a já se nedivím. Ne-každému se líbí Ouran. Ne-každý objeví zálibu v One Piece. A to jsou poklady nad všemi poklady.

Hodnocení: 85%

 

Posted by on 29.12.2012 in Anime, Seriály

Leave a comment

Tags:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Starší příspěvky:
Tinker Bell ~ Secret of the Wings

  Bylo nebylo, svět znal jen léto a zimu. Kam se podělo jaro a podzim? To nikdo neví, protože u...

Zavřít